CS EN DE
MENU HOME
CZE

Prohlášení společnosti Futaba Czech, s.r.o. k aktuálním zprávám o konfliktech s cizinci v Havlíčkově Brodě

 

Z důvodu nedostatku uchazečů o práci způsobeným zejména rapidním růstem ekonomiky naší země jsou firmy včetně naší nuceny stále ve větší míře přistupovat k agenturnímu zaměstnávání, tzn. že daní zaměstnanci nejsou zaměstnanci FCZ, ale jsou zaměstnanci pracovních agentur, které je přidělují k výkonu práce do naší společnosti. Mezi agenturními zaměstnanci jsou v menší míře zastoupeni i pracovníci z Rumunska či Bulharska.

V současné době je jméno naší firmy bohužel spojováno s konflikty v Havlíčkově Brodě způsobených údajně rumunskými občany. Je nutné upozornit, že probíhá vyšetřování Policií ČR a nebylo dosud prokázáno, že by cizinci zapojení do trestné činnosti byli zaměstnanci agentur, kteří vykonávající práci v naší firmě. Je nutné i podotknout, že ne všichni cizinci z výše uvedených zemí žijící v Havlíčkově Brodě pracují v FCZ. Mnoho z nich pracuje i v jiných firmách v našem regionu.

Nicméně chceme všechny ujistit, že naše firma úzce spolupracuje a denně komunikuje s agenturami práce tak, aby předešla možným konfliktům. V současné době posilujeme management na výrobní hale i počty koordinátorů řídících činnost cizinců nejen v naší společnosti, ale mimo ni. Všichni zaměstnanci bez ohledu na národnost se musí řídit firemními pravidly a při jejich porušení ponesou stejné důsledky. Firma není a nebude tolerantní k žádným projevům porušování pravidel nebo dokonce násilí a při prokázání účasti na trestné činnosti bude okamžitě ukončena spolupráce s daným člověkem.

Na druhou stranu chceme také sdělit, že si vážíme všech těch zaměstnanců, kteří v naší společnosti odvádějí kvalitně a zodpovědně svou práci.

Jsme připraveni poskytnout i plnou podporu všem zainteresovaným institucím v Havlíčkově Brodě, tak aby ke konfliktům vůbec nedocházelo, resp. se možnost jejich výskytu snížila na minimum.

Děkujeme všem za pochopení výše uvedeného stanoviska.

 

 

V Havl. Brodě dne 11. 7. 2016                                                                                Vedení společnosti Futaba Czech, s.r.o.

Aktuality

Náborový příspěvek až 25 000 Kč!

V souvislosti s rozšiřováním výroby stále hledáme nové zaměstnance, především do výroby na dělnické a technické pozice.

31. 08. 2017 | Přečíst celý článek

Sháníte brigádu?

Nabízíme brigádu pro studenty, absolventy apod. kdykoliv během roku, nejen v letních měsících. Preferujeme délku minimálně tři týdny z důvodu zaučení a zácviku.

15. 05. 2017 | Přečíst celý článek

Návštěva ministra Babiše

Dne 30. září 2016 navštívil naši firmu ministr financí a 1. místopředseda vlády Ing. Andrej Babiš.

30. 09. 2016 | Přečíst celý článek

Více aktualit