CS EN DE
MENU HOME
CZE

Certifikáty

Z důvodů zvýšení a neustálého zlepšování kvality svých výrobků a prosazování péče o životní prostředí a bezpečnost práce se vedení firmy Futaba Czech, s.r.o. rozhodlo aplikovat systém řízení kvality, životního prostředí a bezpečnosti práce podle norem ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001 a OHSAS 18001.

ISO 9001

Norma ISO 9001 prosazuje zavedení procesního přístupu při vývoji, zavádění a zlepšování efektivnosti systému managementu kvality s cílem zvýšit spokojenost zákazníka plněním jeho požadavků. Pochopení a řízení vzájemně provázaných procesů jako systému, přispívá k efektivnosti a účinnosti organizace při dosahování zamýšlených výsledků. Mezi zásady managementu kvality patří: zaměření na zákazníka, vedení (leadership), angažovanost lidí, procesní přístup, zlepšování, rozhodování založené na faktech a management vztahů.

 

IATF 16949

Norma IATF 16949 spolu s příslušnými specifickými požadavky zákazníků automobilového průmyslu, s požadavky ISO 9001 a ISO 9000 stanovuje základní požadavky na systém managementu kvality pro organizace zajišťující sériovou výrobu a výrobu náhradních dílů pro automobilový průmysl. Tuto normu nelze považovat za samostatnou normu systému managementu kvality, ale je třeba ji chápat jako dodatek k ISO 9001 a spolu s touto normou ji používat. Tato norma systému managementu kvality pro automobilový průmysl se má používat v celém dodavatelském řetězci  automobilového průmyslu.

 

ISO 14001

Základním záměrem normy je podpora ochrany životního prostředí a prevence znečišťování. Norma nestanovuje žádné absolutní požadavky na environmentální chování organizace, klade však důraz na dodržování legislativních požadavků týkajících se jednotlivých složek životního prostředí (voda, vzduch, půda, odpady, atd.). Základem je identifikace všech možných aspektů, které mají vliv na životní prostředí.

ISO 45001

Tato norma specifikuje požadavky na systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Hlavním cílem této normy je podpořit a propagovat správnou praxi v oblasti BOZP.

Aktuality

Volná pracovní místa v sekci kariéra - AKTUALIZOVÁNO

Na našem webu proběhla aktualizace volných pracovních míst. O jaká volná pracovní místa se jedná? Podívejte se do sekce Kariéra > volná pracovní místa.

21. 02. 2024 | Přečíst celý článek

Podpora aktivních záloh

Naše firma dlouhodobě podporuje své zaměstnance v aktivních zálohách, za což byla i oceněna náčelníkem Generálního štábu Armády ČR.

17. 06. 2022 | Přečíst celý článek

Náborový příspěvek až 25 000 Kč!

V souvislosti s rozšiřováním výroby stále hledáme nové zaměstnance, především do výroby na dělnické a technické pozice.

01. 04. 2022 | Přečíst celý článek

Více aktualit