CS EN DE
MENU HOME
CZE

Výzva č. 92

Profesní specifické a odborné obecné vzdělávání zaměstnanců
společnosti Futaba Czech, s.r.o.


Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.04/92.00173
Částka: 1 703 538,24 Kč
Doba realizace projektu: 1. května 2013 až 30. dubna 2014

Popis projektu

Projekt je zaměřen na profesní specifické a v doplňujícím rozsahu i odborné obecné vzdělávání 84 zaměstnanců jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Kraji Vysočina - společnosti Futaba Czech, s.r.o. Bude realizován po dobu 12 měsíců v režimu podpory de minimis. Cílem projektu je rozšířit specifické znalosti a dovednosti zaměstnanců výroby, údržby a kvality ve vazbě na zavádění výroby výfukových systémů Taico - seznámení se se specifickými technologickými postupy na tomto projektu. Jedná se o specifickou výrobu vč. jedinečných strojů, jednoúčelových zařízení, které byly vyrobeny mateřskou společností v Japonsku.

Ve vazbě na specifické vzdělávání, pro dosažení komplexnosti aktivit projektu a zajištění jejich efektivity, je nezbytné realizovat odborné obecné vzdělávání zaměstnanců v oblasti údržby, programování a nastavení jednoúčelových zařízení pro výrobu výfukových systémů Taico a dalšího robotického zařízení používaného ve Futaba Czech.

Veškeré vzdělávání bude realizováno formou uzavřených kurzů. Specifické vzdělávání pod vedením lektorů mateřské společnosti v Japonsku a interního lektora ve Futaba Czech. Odborné obecné vzdělávání bude vedeno externím dodavatelem.

Hlavní výstupy: 84 úspěšných absolventů kurzů.

Cíle projektu

Cílem projektu je rozšířit specifické znalosti a dovednosti zaměstnanců výroby, údržby a kvality ve vazbě na zavádění výroby výfukových systémů Taico - seznámení se s technologickými specifickými postupy na tomto projektu.

Jedná se o zcela jedinečný, specifický způsob výroby vč. unikátních strojů. Cílem je přenést know-how z mateřské společnosti do Futaba Czech, kde bude výroba v rámci tohoto projektu Taico zaváděna v roce 2013.

Pro dosažení komplexnosti aktivit projektu, je dále cílem prohloubit odborné obecné znalosti a dovednosti pracovníků údržby v oblasti údržby, programování a nastavení unikátních strojních a robotických zařízení používaných ve Futaba Czech.

Cílové skupiny

Cílovou skupinou projektu je 84 zaměstnanců Futaba Czech, s.r.o., jejichž potřeby rozvoje v oblastech uvedených v projektu, vycházejí z potřeb společnosti ve vazbě na zavádění nového projektu Taico a zefektivňování výrobního procesu.

Jedná se o následující skupiny pracovníků:

 • 3 procesní inženýři
 • 1 inženýr kvality
 • 2 vedoucí údržby
 • 45 operátorů
 • 9 mistrů
 • 9 kvalitářů
 • 15 údržbářů

Účastníci/ce projektu

 • osoby nad 50 let
 • osoby do 25 let
 • zaměstnanci/kyně

Region

Vysočina

Průběh

Projekt bude realizován v obodbí 5/2013 - 4/2014 v sídle společnosti Futaba Czech, s.r.o., a dále v mateřské společnosti v Japonsku. Projekt počítá s výběrovým řízením. Zahájení vzdělávacích aktivit je plánováno na červenec 2013. Celkem bude podpořeno 84 zaměstnanců společnosti.

Výsledky

Hlavní výstupy - plán:

 • 84 podpořených osob
 • min. 84 úspěšných absolventů kurzů.

Hlavní výsledky - plán:

 • optimalizace výroby výfukových systémů Taico
 • zvýšení odborných znalostí a dovedností zaměstnanců společnosti v oblasti údržby, programování a nastavení strojního a robotického zařízení, využívaného při výrobě výrobků společnosti Futaba Czech, s.r.o.

Mezinárodní spolupráce

Projekt bude realizován ve spolupráci s mateřskou společností v Japonsku, bez finančního příspěvku.

Partneři

Projekt nemá partnera

Realizázor projektu

 

Kontaktní osoba

Název: Futaba Czech, s.r.o.   Martina Pavelková
IČ: 26743892   martina.pavelkova@fcz.cz
Ulice: Baštínov 130   tel.: (+420) 569 496 427
Město: Havlíčkův Brod   http://www.fcz.cz
PSČ: 580 01    

Aktuality

Podpora aktivních záloh

Naše firma dlouhodobě podporuje své zaměstnance v aktivních zálohách, za což byla i oceněna náčelníkem Generálního štábu Armády ČR.

17. 06. 2022 | Přečíst celý článek

Sháníte brigádu?

Nabízíme brigádu pro studenty, absolventy apod. kdykoliv během roku, nejen v letních měsících. Preferujeme délku minimálně tři týdny z důvodu zaučení a zácviku.

05. 05. 2022 | Přečíst celý článek

Volná pracovní místa v sekci kariéra - AKTUALIZOVÁNO

Na našem webu proběhla aktualizace volných pracovních míst. O jaká volná pracovní místa se jedná? Podívejte se do sekce Kariéra > volná pracovní místa.

02. 05. 2022 | Přečíst celý článek

Více aktualit